३ जिल्लामा १९ झोलुंगे पुल निर्माण, थप २७ वटाको काम जारी

दाङ, रूकुम पूर्व र रूकुम पश्चिममा

३ जिल्लामा १९ झोलुंगे पुल निर्माण, थप २७ वटाको काम जारी

दाङ, रूकुम पूर्व र रूकुम पश्चिममा

गत आर्थिक वर्षमा दाङ र रूकुममा १९ वटा झोलुंगे पुल बनेका छन्।  पुल निर्माणको काम गर्दै आएको सेवा प्रतिष्ठान नेपाल केन्द्रीय कार्यालय दाङका अनुसार ३ जिल्लामा १९ वटा पुलहरू निर्माण भएका हुन।

दाङ, रूकुम पूर्व र रूकुम पश्चिम आर्थिक वर्ष २०७८/०७९ मा १९ वटा  झोलुंगे पुल क्षेत्रगत कार्यक्रमअन्तर्गत निर्माण गरिएका हुन। अहिले रोल्पासहित चार जिल्लामा थप २७ वटा पुल बनिरहेको प्रतिष्ठानका अध्यक्ष नहकुल केसीले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँका अनुसार रूकुम पूर्वमा १२, दाङमा १४ र रोल्पामा एउटा झोलुंगे पुल निर्माणाधीन छन्।  प्रतिष्ठानले गरेको वार्षिक योजना तर्जुमा कार्यक्रममा अध्यक्ष केसीले ती पुलहरू निर्माण भएपछि हजारौं नागरिकलाई आवात-जावात र बस्तुभाउ ढुवानीमा सहज हुने आशा व्यक्त गर्नुभएको छ ।

पुल नहुँदा वर्षायाममा बाढीको डरैडरमा नागरिकले यात्रा गर्दै आएको भए पनि अब त्यो समस्या हटेको उहाँले बताउनु भयो ।

गत आर्थिक वर्ष  दाङमा पुल निर्माणको लागि  ३ करोड २०  लाख र  रोल्पाको लागि ३५ लाख बजेट आएको थियो। रूकुम पूर्वमा पुल निर्माणको लागि गत आर्थिक वर्षमा २ करोड २५ लाख र पश्चिम रूकुमका लागि १ करोड ६५ लाख बजेट आएको थियो।

चालु आर्थिक वर्षमा २२ वटा झोलुंगे पुल  निर्माणको लागि बजेटमा समावेश भएर आएको छ।

उजेली न्यूज
हरेकपल ताजा समाचार
Krishi Bikas Karyalaya

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित समाचार