रुकुम पश्चिममा ज्यानमार्ने उद्योग मुद्धामा ४ अभियुक्त पक्राउ, वडाअध्यक्ष फरार

रुकुम पश्चिममा ज्यानमार्ने उद्योग मुद्धामा ४ अभियुक्त पक्राउ, वडाअध्यक्ष फरार

रुकुम पश्चिम । पानीको मुहानका बिषयमा बिवाद हुदाँ दुई गाउँले बिच भएको झडपको घटनामा फरार ४ जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।

रुकुम पश्चिमको आठबिसकोट नगरपालिका-३ का २४ बर्षिय जीवन बिक, ३५ बर्षिय बिर्ख ऐरी, २४ बर्षिय शसिराम बुढा र ३५ बर्षिय सुरेश बिकलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको जनाएको छ । उनीहरुलाई गाउँबाटै पक्राउ गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुकुम पश्चिमका प्रमुख डिएसपी ठगबहादुर केसीले जानकारी दिएका छन ।

पक्राउ परेका उनीहरुलाई ज्यान मार्ने उद्योग अन्तर्गतको कसुर मुदा दर्ता भई अनुसन्धान अगाडि बढाइएको डिएसपी केसीले बताए । “घटनाका मुख्य आरोपी ४ जनालाई पक्राउ गरेका छौ,” डिएसपी केसीले भने , “घटनामा संलग्न वडाअध्यक्ष केशरमान बिक सहित अन्य फरार व्यक्तिहरुको खोजीकार्य भईरहेको छ, छिट्टै पक्राउ गछौ ।” प्रहरीका अनुसार, पक्राउ परेकाहरुको बयान, पीडितहरुको उजुरीको आधारमा घटनामा संलग्नहरुको खोजि कार्य भैरहेको छ ।

गत बैशाख २७ गतेका दिन आठबिसकोट नगरपालिका-३ को खदिमा सोहि वडाका तलिगाउँ र माथीगाउँ टोल बिच झडप भएको थियो । पानीको मुहानको लागि भवन निर्माणको विषयमा भएको झडपले राजनितिक रुप लिदा उक्त वडाका वडाध्यक्ष केशरमान विक समेतको समूहले तलिगाउँ टोलका स्थानीयलाई आक्रमण गरेपछि सुत्केरी महिला सहित ८ जना घाईते भएका थिए । स्थानीय प्रहरीले अवस्था नियन्त्रण गर्न सक्ने अवस्था नआएपछि घाईते मध्य ३ जनाको अवस्था गम्भिर भएको थियो भने घटनाका आरोेपिहरु त्यतिबेलै देखि फरार रहेका थिए ।

घटनामा परेर ४६ वर्षिय गोपाल बोहरा, २८ वर्षिय गणेश बोहरा र २९ वर्षियय मदन भण्डारी गम्भिर घाईते भएका थिए । थप उपचारको लागि जिल्ला बाहिर रिफर भएपछि उनीहरुको स्वास्थ्यमा सुधार आएको थियो । घाईते गोपाल स्थानीय तहको निर्वाचनमा नेपाली काँग्रेसको तर्फबाट वडाध्यक्ष उम्मेद्धार भई पराजित भएका थिए ।
घटनामा परेर २८ बर्षिया सुत्केरी दिल कुमारी यरी थापा, ६१ वर्षका अनन्त बुढा, ६० बर्षका अमृत बोहरा र ४६ वर्षका मोहन बोहरा घाइते भएका थिए । यी घाइतेहरु वडाका तलिगाऊँका हुन भने अर्का घाईते शशिराम बुढा माथिगाउँ टोलमा हुन् । वडाध्यक्ष विकको समूहले माथीगाउँबाट घरेलु हातहतियार सहित ढुंगामुढा प्रहार गरेपछि स्थिति अनियन्त्रित भएको थियो ।

उजेली न्यूज
हरेकपल ताजा समाचार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित समाचार