कक्षा ११ मा नयाँ पाठ्यक्रम लागू गर्न निर्देशन

Corona-Ad-Raptisonari

कक्षा ११ मा नयाँ पाठ्यक्रम लागू गर्न निर्देशन

Florence Ad

काठमाडौं । शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयले कक्षा ११ मा यसै वर्ष नयाँ पाठ्यक्रम लागू गर्न निर्देशन दिएको छ। सोमबार मन्त्रालयले जरुरी सूचना जारी गर्दै विद्यालय शिक्षाको राष्ट्रिय पाठ्यक्रम प्रारूप २०७६ अनसार यसै वर्ष ९२०७७० देखि नै नयाँ पाठ्यक्रम लागू गर्न पुनः निर्देशन दिएको हो। राजधानीका केही विद्यालयले सरकारको निर्देशन अटेर गर्दै महामारीको कारण देखाएर पुरानै पाठ्यक्रम अनुसार कक्षा संचालन गर्न थालेका थिए।

केही विद्यालयले पुरानै पाठ्यक्रम अनुसार पठनपाठन गराउने भनी विद्यार्थी भर्ना गराइरहेको भन्ने जनगुनासो आएकाले कक्षा ११ संचालन भएका सबै विद्यालयले नयाँ पाठ्यक्रम अनुसार मात्र गर्न गराउन र सोही अनुसार मूल्यांकन गर्न सम्बन्धित सबै विद्यालयलाई जानकारी गराइन्छ, मन्त्रालयले जारी गरेको सूचनामा उल्लेख छ।
कक्षा ११ मा नयाँ पाठ्यक्रम अनुसार कक्षा संचालन भएको यकिन गरेर मात्र विद्यार्थी भर्ना गर्न समेत मन्त्रालयले सबै अभिभावहरूलाई आग्रह समेत गरेको छ।

कक्षा ११ मा नयाँ पाठ्यक्रम लागू भएरनभएको सम्बन्धमा अनुगमन र निर्देशन दिने जिम्मेवारी भने स्थानीय तहहरूलाई दिइएको छ। कक्षा १२ मा भने आगामी वर्षदेखि मात्र नयाँ पाठ्यक्रम लागू हुने समेत मन्त्रालयले स्पष्ट पारेको छ।

Dunduwa Ad
उजेली न्यूज
हरेकपल ताजा समाचार
Corona Ad Narainapur

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित समाचार

Musikot-Ad